Jūros kiaulyčių mylėtojų puslapis
Site menu
Catalog categories
VEISLĖS IR SPALVOS [4]
VEISIMAS [1]
FIZIOLOGIJA [1]
SVEIKATA [2]
PRIEŽIŪRA [1]
MAITINIMAS [3]
JŪROS KIAULYTĖS SPAUDOJE [1]
Tag Board
300
Our poll
Kokios veislės jūsų kiaulytė?
1. Paprasta (neveislinė)
2. Abisinijos (verpetuota)
3. Coronet
4. Sheltie
5. Kelios veislės
6. Us Teddy
7. Texel
8. Crested (angl./amerik.)
9. Angora
10. Merino
11. Skinny
Viso atsakymų: 47
Main » Articles » VEISLĖS IR SPALVOS

Skinny.
Skinny
 
 
Šios veislės kiaulytės yra ne tokios populiarios, kaip lygiaplaukės ar ilgaplaukės. Jos vis dar yra gana retos ir brangios.

Šiuo metu Skinny - labiausiai paplitusi veislė tarp hairless (plikų) jūros kiaulyčių, tačiau jos vis dar laikomos tarp retų veislių. Skinny beveik visiškai plikos, gali būti nedaug plaukų ant galvos, pečių, nugaros ir kulkšnių. Ir net pačios plikiausios iš jų turi beveik nematomą pukėlį per visą kūną, todėl jos tokios švelnios ir jas malonu liesti.

 

Iš tiesų, apie Skinny žinoma ne tiek daug, išskyrus tai, kad jos pirmą kartą atsirado Kanados laboratorijoje, kurioje mokslininkai atlikinėjo dermatologinius tyrimus. Pirmą kartą šios veislės kiaulytės buvo pristatytos iš laboratorijos Charles upės (Kanada) 1976. Tuo laiku visos Skinny buvo baltos spalvos su raudonomis akimis (albinosai). Nuo tada, veislininkai pradėjo dirbti kruopštų darbą, iš kartos į kartą poruodami su “plaukuotais” gyvūnais, naudodami foto genus skinny nešiotojus, tokiu būdu stiprindami jų imunitetą. Šis procesas buvo gana lėtas, tačiau šiuo metu vietoje baltos spalvos ir raudonų akių, mes turime spalvų įvairovę!

 

Šiuo metu Skinny - sveiki ir stiprus gyvūnai, dėl veislės vystymosi ir progresavimo. Siekiant toliau tobulinti ir stiprinti genofondus, daugelis selekcininkų ir toliau naudoja veisime skinny carrier’us. Tai šiek tiek paaiškina, kodėl kai kurie gyvūnai yra visiškai "pliki", o kiti vis dar turi ant kūno nedaug plaukų.

Skinny turi būti laikomos, šiltose (20°C - 25°C) patalpose, kadangi neturi kailio, kuris palaikytų šilumą. Jų kūno tempiratūra yra aukštėsne, nei kitų plaukuotų jūros kiaulyčių, dėl greitesnės medžiagų apykaitos. Todėl šios veislės atstovai suvalgo daugiau maisto, nei paprastos kiaulytės. Šios veislės jūros kiaulytės pasižymi savo smalsumu, daug greičiau pripranta prie šeimininko, reikalauja daugiau dėmesio. 

Kai kur dar galima rasti informacijos, kad skinny dažnai turi sveikatos problemų. Bet šiuo metu situacija yra kita, ypač jei su veisėjai yra patyrę, prisiima atsakomybę už kiaulytės imunitetą, o ne siekia didesnio gyvūno «plikumo».

Veisimas. Patelės pradeda poruoti nuo 4-5 iki 7-9 mėnesių. Patinai anksčiau, maždaug nuo 3-6 mėn. Patelėms reikia pailsėti nuo gimdymo mažiausiai 5 mėnesius.

Skinny genas yra recesyvinis. Poruojant Skinny su Skinny, visada gims Skinny mažyliai. Poruodami kiaulytes Skinny ir kiaulytes su vilna, gausite plaukuotas kiaulytes, turinčias Skinny geną. Neįmanoma tiksliai pasakyti, kiek gims skinny nešiotojų, kol nepatikrinsite to poruodami su skinny veislės atstovais. Poruodami Skinny nešiotoją su Skinny kiaulyte, gali gimti 50% plikų kiaulyčių, bet procentas gali būti mažesnis, ar didesnis.

 
Skinny X Skinny = visi jaunikliai Skinny (nevienodo plikumo)
Skinai X «plaukuotos» kiaulytės = visi jaunikliai Skinny carrier (skinny geno nešiotojai)
Skinai X Skinny carrier = 50% Skinai / 50% Skinny carrier
Skinny carrier X Skinny carrier = 25% Skinny / Skinny carrier 50% / 25% paprastos plaukotos kiaulytės.
Skinny carrier X «plaukuotos» kiaulytės = "plaukuotos" kiaulytės.


 

Category: VEISLĖS IR SPALVOS | Added by: teddy (17.01.2009)
Views: 6054 | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Registration | Login ]
Login form
Search
Site friends
Statistics

Online viso: 1
Svečių: 1
Vartotojų: 0
Copyright MyCorp © 2018 Hosted by uCoz