Jūros kiaulyčių mylėtojų puslapis
Site menu
Catalog categories
VEISLĖS IR SPALVOS [4]
VEISIMAS [1]
FIZIOLOGIJA [1]
SVEIKATA [2]
PRIEŽIŪRA [1]
MAITINIMAS [3]
JŪROS KIAULYTĖS SPAUDOJE [1]
Tag Board
300
Our poll
Kokios veislės jūsų kiaulytė?
1. Paprasta (neveislinė)
2. Abisinijos (verpetuota)
3. Coronet
4. Sheltie
5. Kelios veislės
6. Us Teddy
7. Texel
8. Crested (angl./amerik.)
9. Angora
10. Merino
11. Skinny
Viso atsakymų: 47
Main » Articles » VEISLĖS IR SPALVOS

Us Teddy veislės jūros kiaulytės.
Us Teddy veislės jūros kiaulytės

Nors pirmos kiaulytės Teddy atsirado Kanadoje dar praeitame amžiuje, į mūsų šalį pirma šios veislės kiaulytė buvo parvežta tik prieš keletą metų. Nepaisant to, pabandysiu supažindinti Jus su šiais meškiukais. Net gi veislės pavadinimas parodo mums tam tikrų panašumų tarp kiaulyčių Teddy ir žaisliukų-meškiukų Teddy.

Teddy - įspudingos kiaulytės dėl savo neįprasto kailiuko.Jų plaukas trumpas (pagal standartą, ne ilgesnis kaip 2 cm) storas ir tankus. Jų kailiuko priežiūra gana lengva. Po maudynių išdžiovinti kailiuką su džiovintuvu nuo galvos iki užpakaliuko.
Teddy spalvų gama yra labai įvairi. Satin (satininiai) Teddy yra labai panašios išvaizdos į paprastųjų Teddy plauką, tik blizga, kaip satinas. Dauguma Teddy pasižymi ramiu temperamentu, jie lėtesni, nei kitų veislių kiaulytės.
Renkant gyvūną, skirtą veisimui, reikia atkreipti dėmesį į plauko ilgį, tankumą ir elastingumą.
Taip pat reikia kritiškai vertinti ausis ir galvą. Ausys turi būti gražios, didelės. Bet visų pirmą, atrenkant kiaulytę veisimui, reikia atkreipti dėmesį į plauko struktūrą, vėliau – į spalvą, o tik paskui – į kūno struktūrą.
Sunku padaryti prognozes jaunikliams. Tačiau yra tam tikrų požymių. Pavyzdžiui, kuo daugiau pilvo plaukai garbanoti, tuo geriau. Su laiku jauniklių plaukas keičiasi, tampa lankstesnis ir švelnesnis.
Jauniklius su kietu plauku galima palikti tolimesniam veisimui. Ant pilvo neturėtų būti jokių bangų, verpetų ar kitų plauko trūkumų. Galutinai mažylius galima vertinti maždaug 3 mėnesių amžiaus(tuo metu plaukas pasikeičia visiškai).
Maždaug 4-5 savaičių amžiaus Tedžiukams yra pereinamasis laikotarpis. Tuo metu plaukas tampa minkštas ir plonas. Kai kurių gyvūnų snukutis išsitempia, praranda gerą Romos nosį, ir prieš tai jau atsigulusios ausytės gali vėl atsistoti. Bet nenusiminkite. Ausys vėliau vėl atsiguls ir plaukas pasitaisys. Tedžiukai, pasibaigus šiam laikotarpiui, tampa vėl tokie, kaip ir buvo, ir daugiau nesikeičia.


Category: VEISLĖS IR SPALVOS | Added by: teddy (18.01.2009)
Views: 2728 | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Registration | Login ]
Login form
Search
Site friends
Statistics

Online viso: 1
Svečių: 1
Vartotojų: 0
Copyright MyCorp © 2018 Hosted by uCoz