Jūros kiaulyčių mylėtojų puslapis
Site menu
Catalog categories
VEISLĖS IR SPALVOS [4]
VEISIMAS [1]
FIZIOLOGIJA [1]
SVEIKATA [2]
PRIEŽIŪRA [1]
MAITINIMAS [3]
JŪROS KIAULYTĖS SPAUDOJE [1]
Tag Board
300
Our poll
Kokios veislės jūsų kiaulytė?
1. Paprasta (neveislinė)
2. Abisinijos (verpetuota)
3. Coronet
4. Sheltie
5. Kelios veislės
6. Us Teddy
7. Texel
8. Crested (angl./amerik.)
9. Angora
10. Merino
11. Skinny
Viso atsakymų: 47
Main » Articles » VEISIMAS

Veisimas

     Jūros kiaulyčių veisimas.

 

     Jūros kiaulyčių veisimas yra sudėtingesnis nei daugelio kitų graužikų. Patelė lytiškai subręsta 6-8 savaičių amžiaus, tačiau poruoti rekomenduojama ne jaunesnes kaip 5 mėnesių. Pirmąją vadą patelė privalo turėti iki tol, kol jai sukaks 1 metai, kol dubens kaulai nėra pilnai susijungę. Vyresnių jūros kiaulyčių pirmas gimdymas gali būti sudėtingas ir komplikuotas. Ne retai jūros kiaulytės gimdymo metu miršta, o jaunikliai gimsta negyvi. Vyresnių kaip 3 m. patelių poruoti nerekomenduojama.
     Patinėliai lytiškai subręsta 6-7 savaičių amžiaus, poruoti rekomenduojama ne jaunesnius kaip 4 mėnesių. Vyresnių kaip 5 m. patinų poruoti nerekomenduojama.

     Veisiant jūros kiaulytes, galima laikyti porelę arba patinėlį ir kelias pateles. Poruoti rekomenduojama vienos veislės ir vienodo amžiaus gyvūnėlius. Patelėms prieš tai galima skirti dietą.Tačiau nepersistenkite, jai galite duoti tik truputį mažiau maisto, ir tai jeigu kiaulytė yra nutukusi.Jokiu būdu nesuteikite jai bado sąlygų, tada kiaulytė nusilps.Taip jos geriau apsivaisina. Kai patelė būna apvaisinta, patinėlį nuo jos reikia atskirti.
     Nėštumas trunka 59–72 dienas, diagnozuoti galima jau 4-5 savaitę apčiuopus pilvo sritį, pasvėrus jaučiamas svorio padidėjimas. Patelė gali atsivesti nuo 1 iki 6 jauniklių, dažniausiai 2, 3 arba 4. Nėštumo metu patelėms reikia duoti liucernos, dobilų (be rasos), morkų, o gerti rekomenduojama net pomidorų sulčių ar erškėtrožių užpilo.
     Ką tik gimę jaunikliai būna pilnai išsivystę, su kailiu, turi dantis. Jie gerai mato, yra judrūs ir intensyviai ieško maisto. Motina jauniklius maitina apie 3 sav.(tokio amžiaus gyvūnėlius galima nujunkyti), nors patys savarankiškai įvairiu maistu maitintis pradeda jau 3-6 dieną.
     Po gimdymo ruja vystosi 24-48 val., lytinis ciklas kartojasi kas 15-17 dienų. Per metus rekomenduojama padaryti ne daugiau kaip 2-3 vadas.

Category: VEISIMAS | Added by: spygle (05.12.2008) | Author: Monika, bet papildė Eglė.
Views: 7053 | Rating: 5.0/1
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Registration | Login ]
Login form
Search
Site friends
Statistics

Online viso: 1
Svečių: 1
Vartotojų: 0
Copyright MyCorp © 2018 Hosted by uCoz