Jūros kiaulyčių mylėtojų puslapis
Site menu
Catalog categories
VEISLĖS IR SPALVOS [4]
VEISIMAS [1]
FIZIOLOGIJA [1]
SVEIKATA [2]
PRIEŽIŪRA [1]
MAITINIMAS [3]
JŪROS KIAULYTĖS SPAUDOJE [1]
Tag Board
300
Our poll
Kokios veislės jūsų kiaulytė?
1. Paprasta (neveislinė)
2. Abisinijos (verpetuota)
3. Coronet
4. Sheltie
5. Kelios veislės
6. Us Teddy
7. Texel
8. Crested (angl./amerik.)
9. Angora
10. Merino
11. Skinny
Viso atsakymų: 47
Main » Articles » PRIEŽIŪRA

Jūros kiaulyčių priežiūra
 

Jūrų kiaulytė gali būti laikoma įvairiuose aptvaruose ir narveliuose. Svarbiausia, kad gyvūno būstas turėtų gerą ventiliaciją, būtų pakankamai didelis ir lengvai išvalomas. Narvelis gali būti pagamintas iš vielos, nerūdijančio plieno, plastmasės ar stiklo. Nepatariama naudoti medinio narvo: jį sunkiau išvalyti, be to jūrų kiaulytė medinį narvelį gali pragraužti. Narvelis turi būti tokio dydžio, kad gyvūnas galėtų jame laisvai judėti, t.y. ne mažesnis kaip 0,2 kv.m ploto. Kuo narvelis didesnis, tuo jūrų kiaulytė jausis geriau.  

Narvelio kraikui keliami keli reikalavimai - jis turi būti švarus, nenuodingas, lengvai pakeičiamas. Kraikui galima naudoti medžio drožles, susmulkintą popierių, medžio drožlių granules. Kartą per 3-6 dienas keiskite kraiką ir išplaukite narvelį karštu vandeniu. Į jūrų kiaulytės narvelį įdėkite namelį, kuriame gyvūnas galėtų pasislėpti, kai būna pavargęs ar išsigandęs. 

Narvelį geriausia laikyti ant stalo ar kitokios pakilos. Parinkdami vietą narveliui, venkite tiesioginės saulės šviesos, šaltų ir drėgnų vietų. Jūrų kiaulytės yra jautrios triukšmui, todėl įkurdinkite jas ramioje, tylioje vietoje. Žiūrėkite, kad jūrų kiaulytės nepasiektų kiti namų augintiniai.
Jūrų kiaulytės gana dažnai atlieka gamtinius reikalus. Ir daugeliui augintinių kyla natūralus klausimas, kokį kraiką naudoti šiems gyvūnams. Vieni naudoja pjuvenas, kiti granules, pasitaiko ir naudojančių laikraštį.

Laikraštis tikrai prastas pasirinkimas ir daugkalbėti apie tai nebereikia.. Prastos kokybės perdirbta celiuliozė nudažyta nekokybiškais dažais. Ar norėtumėt tokios paklodės? Manau tikrai ne.

Granulės yra tinkamesnės. Jos gerai sugeria ir surakina išmata, todėl nesklinda toks aitrus kvapa, valyti narvelį galima kur kas rečiau. Tačiau jūrų kiaulytei tai nėra patogus “patiesalas”. Kietos granulės nėra malonios gyvenimui ir miegui. Kartais, dėl nelygaus kraiko, atsiveria žaizdelės ant kojų.

Gyvūnui priimtiniausios stambios pjuvenos. Svarbu kad pjuvenos būtų tikrai stambios ir be dulkių, sukelinačių kvėpavimo ligas. Pjuvenų privalumas - patogios gyvūnui, pigios; trūkumai - gali sukelti kvėpavimo takų ligas (jei per smulkios ir su dulkėmis), reikia dažnai keisti.
Augintojai renkasi tarpinį variantą. Pripila granulių jas padengdami pjuvenomis. Taip išsaugomas geresnis kvapas ir higiena, tuo pačiu neprarandamas gyvenimo komfortas.Svarbiausia nepamiršti valyti narvą bent kas 3-6 dienas. Jūsų kiaulytė ne pats higieniškiausias gyvūnas..
Category: PRIEŽIŪRA | Added by: teddy (14.12.2008)
Views: 18279 | Rating: 5.0/1
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Registration | Login ]
Login form
Search
Site friends
Statistics

Online viso: 1
Svečių: 1
Vartotojų: 0
Copyright MyCorp © 2018 Hosted by uCoz