Jūros kiaulyčių mylėtojų puslapis
Site menu
Catalog categories
VEISLĖS IR SPALVOS [4]
VEISIMAS [1]
FIZIOLOGIJA [1]
SVEIKATA [2]
PRIEŽIŪRA [1]
MAITINIMAS [3]
JŪROS KIAULYTĖS SPAUDOJE [1]
Tag Board
300
Our poll
Kokios veislės jūsų kiaulytė?
1. Paprasta (neveislinė)
2. Abisinijos (verpetuota)
3. Coronet
4. Sheltie
5. Kelios veislės
6. Us Teddy
7. Texel
8. Crested (angl./amerik.)
9. Angora
10. Merino
11. Skinny
Viso atsakymų: 47
Main » Articles » MAITINIMAS

Šėrimas ir sveikata.

Šėrimas ir sveikata.
 
Kiaulytės labai lepūs gyvūnai, todėl, nuo to kaip jūs juos šėrsite ir kokiomis sąlygomis auginsite priklauso jų sveikata ir gyvenimo trukm
ė.
Gerai prižrėta jūrų kiaulytė gali gyventi iki 10 metų, bet vidutinė gyvenimo trukmė  yra 6-8 metai
.

Taigi, kaip maitinti jūros kiaulytės?


Pirmiausia reikia visada prisiminti, kad jūros kiaulytės yra vegetarės, pagrindinį racioną sudaro žolė, šienas, šakelės, grūdai
.
Laikant kiaulytę namų salygomis, jos pagrindinį racioną sudaro šienas, sausas maistas ir sultingi pašarai. Šienas turėtų būti narvelyje bet kuriuo metu ir pakankamais kiekiais. Tai
yra ne tik būtinas maistas, bet ir galimybė dildinti dantis.
Jūros kiaulyčių dantys auga visą gyvenimą, bet jos pačios nudildina juos vartodamos kietą maistą. Dantų peraugimas sukelia atsisakymą nuo maisto, atsiranda žaizdelės ant dantenų ir liežuvio.
Vasaros metu prie jūsų kiaulytės raciono galima pridėti šviežių žolių, bet geriausia,kad žolė būtu šiek tiek išdžiovinta. Tačiau nereikėtų pamiršti, kad daugelis augalų yra pavojingi kiaulytėms. Tai yra laukinės kvietės, ugniažolė, belladonna, convolvulus, pakalnutė, aguonos, kadagys, karpažolė, plunksninės žolė, rūgštynė ir t.t.
Šio metu naminių gyvūnėlių parduotuvėse yra gana didelis pasirinkimas sauso jūros kiaulyčių maisto, todėl jūs visada galite pasirinkti jūsų kiaulytei tinkama variantą. Geriausia įsigyti pašarų su papildomais vitaminais, ypač vitaminu "C".
Jūros kiaulytėms sauso pašaro reikai duoti 4-5 valgomuosius šaukštus per dieną ir visuomet palikti nakčiai. Nors kiaulytės dieniniai gyvūnai, tačiau ir naktį jie kartais nemiega ir nori valgyti. Stebėkite, kad jūsų kiaulytė valgytu visą maistą, o ne tik pasirinktus iš maisto skanumynus.
Prie sauso maisto jūrų kiaulytės turi gauti ir šviežių daržovių bei vaisių. Duokite ne daugiau kaip du kartus per dieną, mažais kiekiais. Yra produktų, kurie gali sukelti viduriavimą, virškinimo sutrikimus ir apsinuodijimą ir n dalykų , nuo kurio kiaulytė gali net mirtį. Šių produktų sarašą sudaro maistas nuo mūsų stalo - pienas, dešra, rūkyta mėsa, marinuotos daržovės, žuvis, alkoholis, bulvės, svogūnai, česnakai, pupelės, arbata, kava, saldumynai ir tt .e to, labai atsargiai reikėtų duoti kopūstų, runkelių, žirnių, ridikų.
Nuo ko jūsų kiaulytė niekada neatsisakys, tai - obuoliai (ypač saldūs), morkos, agurkai, bananai, arbūzas, mėlionai, pomidorai, petražolės, krapai, špinatai, salotos, vynuogės (ir pačių vaisių ir razinų), apelsinai,mandarinai (valgo, bet ne visos), runkeliai, kopūstai (labai mažais kiekiais, ne daugiau kaip vieną kartą per savaitę), kiaulpienės, dobiliukai.
Žiemos sezono daržoves ir vaisius reikia duoti labia atsargiai, nes žiemą vaisiai ir daržovės auginami šiltnamio sąlygomis ir dažnai būna apdoroti pesticidais ir chemikalais. Daržovės turi būti kruopščiai nuplautos, šiltos (kambario temperatūros). 
Negalima pamiršti, kad jūrų kiaulytės yra linkusios į nutukimą, todėl neperšerkite savo augintinių!
Norėdami išvengti nutukimo, vadovaukites žemiau nurodytais svorio ir amžiaus parodymais:
Nuo 4 iki 8 savaičių, kiaulytės sveria maždaug 250 - 400 gramų.

Nuo 6 mėnesių patelės svoris yra 500-800 g, patino nuo 600 iki 1000 gramų. Vidutinis suaugusių kiaulyčių svoris yra maždaug 1 kg.

 Tik išsami ir subalansuota mityba suteiks Jūsų augintinei pilnavertišką gyvenimą!!

Category: MAITINIMAS | Added by: teddy (17.01.2009)
Views: 14432 | Rating: 5.0/1
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Registration | Login ]
Login form
Search
Site friends
Statistics

Online viso: 1
Svečių: 1
Vartotojų: 0
Copyright MyCorp © 2024 Hosted by uCoz