Jūros kiaulyčių mylėtojų puslapis
Site menu
Catalog categories
VEISLĖS IR SPALVOS [4]
VEISIMAS [1]
FIZIOLOGIJA [1]
SVEIKATA [2]
PRIEŽIŪRA [1]
MAITINIMAS [3]
JŪROS KIAULYTĖS SPAUDOJE [1]
Tag Board
300
Our poll
Kokios veislės jūsų kiaulytė?
1. Paprasta (neveislinė)
2. Abisinijos (verpetuota)
3. Coronet
4. Sheltie
5. Kelios veislės
6. Us Teddy
7. Texel
8. Crested (angl./amerik.)
9. Angora
10. Merino
11. Skinny
Viso atsakymų: 47
Main » Articles » VEISLĖS IR SPALVOS

Abisinijos jūros kiaulytės.

Abisinijos jūros kiaulytės

 

Abisinijos jūrų kiaulytės - viena iš seniausių jūros kiaulyčių veislių. Oficialiai ji atsirado Anglijoje prieš šimtą metų.
Tai energingi ir judrus gyvūnai su savotišku temperamentu. Energingi jie lieka iki pat gilios senatvės ir gali gyventi iki 10 ar net 12 metų. Vidutinė gyvenimo trukmė 7-8 metai.
Jų trumpas plaukas nereikalauja ypatingos priežiūros.
Žiūrint iš viršaus šios veislės kiaulytės labai panašios į šachmatų lentą.

Grynaveislė Abisinijos kiaulytė turi 10-12 verpetų. Verpetų skaičius būtinai turi buti porinis.

Abisinijos veislės jūros kiaulyčių veisimas yra labai įdomus, tačiau sudėtingas.  Dažnai būna, kad dviejų čempionų vaikai gimsta ne SHOW,o PET klasės. Neįprastas plaukų ilgis: 3-4cm, taip pat apsunkina darbą. Vienintelė veislė, kurią paprastai galima maišyti su Abisinijos veislės atstovais yra lygiaplaukės kiaulytės, bet tada jauniklių plaukas tampa trumpesnis.

Abisinijos jūros kiaulytes žmonės dažnai vadina «verpetuotais», kas nėra visiškai teisinga, nes verpetus turi daug kitų veislių atstovai - Peru, Crested ir t.t, taip pat abisinijos mišrūnai,kurie suporuoti su kitomis gyvūnų rūšimis.
Istorija. Abissintsy - viena iš seniausių jūros kiaulyčių veislių, kuri atsirado
dėl plaukų genų mutacijos. Dėl šios mutacijos ir atsirado verpetai ant gyvūnėlio kūno. Žinoma, Anglijoje nuo 1861, o XX a. Europoje ir Amerikoje, ji buvo viena iš labiausiai paplitusių rūšių, bet dėl
tam tikrų sunkumų veisimo metu, veislinių Abisinijos kiaulyčių nėra daug, o mūsų šalyje jų kolkas visiškai nėra.
Veislės aprašymas. Grynakraujis gyvūnas tvirtos konstrukcijos, trumpas veidas, didelės akys ir ausys. Grynakraujis gyvūnas turi 8 simetriškai išdėstytus verpetus ant korpuso - po 2 ant šonų ir 4 užpakalinėje kūno dalyje. Taip pat turi būti verpetas ant galvos, plaukai ant žandų auga į priekį, formuojant «bakenbardus». Be to, rozetės gali buti ant pečių, šlaunų ir net ant nosies! Abisinijos kiaulyčių plaukai pakankamai kieti, užauga iki 3,5 cm ir negali buti prigludę prie kūno. Patinų plaukas kietesnis, nei patelių.

Spalva gali būti bet kokia. Dažniausiai pasitaikantys dvispalviai ar trispalviai gyvūnai, juodi, «Brindle» (juodi plaukai, sumaišyti su raudonais). 
Abisinijos kiaulyčių charakteris yra labai gyvybingas, jos niekada nesėdi vienoje vietoje,  paleisti, kiša visur savo nosį. Palyginti su kitų veislių atstovais Abisinijos kiaulytės nepriklausomos, bet protingos. Gana greitai išmoksta reaguoti į savo vardą, mėgsta kalbėti.

Lietuvoje yra daug Abisinijos mišrūnų, kurie buvo suporuoti su kitų rūšių atstovais (kurių galima rasti mūsų naminių gyvūnėlių parduotuvėse ir jie yra pavadinti "verpetuotos kiaulytės").

 

Абиссинская морская свинка

 

Category: VEISLĖS IR SPALVOS | Added by: teddy (17.01.2009)
Views: 4257 | Comments: 1 | Rating: 0.0/0
Total comments: 1
10.11.2014 Spam
1. Fausta Meow (kairytef)
As turiu juru kiaulyte ji su verpetais bet neesu isitikinus kad tai tikrai Abisinijos veisles juros kiaulyte

Only registered users can add comments.
[ Registration | Login ]
Login form
Search
Site friends
Statistics

Online viso: 1
Svečių: 1
Vartotojų: 0
Copyright MyCorp © 2018 Hosted by uCoz